Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch 3.3. až 4.3.2017 sme sa zúčastnili plaveckých pretekov v Salzburgu pod názvom Salzburger Landesmeisterschaft im Schwimmen für Behinderte 2017. Pre veľkú chorobnosť sa pretekov zúčastnili len štyria plavci a to: Erik Birkuš, Anna Gettlerová, Katarína Chudá a Marek Sloboda. Cestovali sme troma autami, ubytovanie a stravovanie bolo na vlastné náklady. Ako osobní asistenti bolo rodičia Ľuba Gettlerová, Katarína Chudá, Marián Birkuš a Miriam Slobodová, ktorá bola aj vo funkcii tappera. Ďalší potrebný doprovod robili Daniela Barbušová ako tapper, Larisa Jarembáková ako športový psychológ a Daniela Šipošová ako tréner a vedúca výpravy. Organizátori vyhlasovali výsledky podľa postihnutia pre domácich pretekárov a potom boli výsledky OPEN, kde boli hodnotení aj naši plavci. Celkovo sme ako klub v disciplínach získali tri prvé umiestnenia, päť druhých miest a jedno tretie miesto v súťaži OPEN..

Erik BIRKUŠ, S8,SB7,SM8 – boli to jeho prvé medzinárodné preteky. Štartoval v piatich disciplínach a v zmiešanej štafete. V disciplíne 100 m prsia si zaplával nový osobný rekord, kde sa umiestnil na 14. mieste. V disciplíne 100 m znak sa umiestnil na 5. mieste, v disciplíne 50 m v.sp. sa umiestnil na 18. mieste, v disciplíne 100 m v.sp. sa umiestnil na 11. mieste a v disciplíne 50 m znak na 9. mieste. Anna GETTLEROVÁ, S8,SB7,SM8 – štartovala v piatich disciplínach a v zmiešanej štafete. Tiež si zaplávala osobný rekord v disciplíne 100 m prsia, v ktorej sa umiestnila na 9. mieste. V disciplíne 100 m znak sa umiestnila na 5. mieste, v disciplíne 400 m v.sp. bola štvrtá. V disciplínach 50 m v.sp. a 100 m v.sp. sa umiestnila na 8. mieste. Katarína CHUDÁ, S13,SB13,SM13 – štartovala v šiestich disciplínach a v zmiešanej štafete. Zaplávala si šesť osobných rekordov a za svoj výkon bola vyhodnotená ako najlepšia juniorka a získala pohár. V disciplínach 400 m v.sp. 200 m PP a 100 m znak sa umiestnila na prvom mieste v skupine, v disciplínach 50 m v.sp., 100 m v.sp. a 100 m prsia bola druhá. Vo vekovej kategórii seniorov obsadila druhé miesto a získala pohár hneď za účastníčkou PH z Rakúska. Celkovo bola trikrát prvá a trikrát druhá, ako jediná pretekárka bola dvakrát ocenená pohárom za dosiahnuté výsledky. Marek SLOBODA, S11,SB11,SM11 – štartoval v piatich disciplínach a v zmiešanej štafete. V disciplíne 100 m prsia si zaplával osobný rekord a umiestnil sa na 3. mieste. V disciplínach 100 m znak a 400 m v.sp. bol druhý, v disciplíne 50 m v.sp. sa umiestnil na 12. mieste, v disciplíne 100 m v.sp. na 7.mieste. Celkovo bol dvakrát druhý a raz tretí.

???????????????????????????????   ???????????????????????????????