Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Majstrovstvá Slovenska hendikepovaných športovcov SPV, ktoré boli súčasne aj 12.ročníkom o „Pohár DELFÍNA pre TPŠ“ sa konali v dňoch 27.10.2017 až 29.10.2017 v Nových Zámkoch spolu s pretekmi zdravých plavcov. Za zdravotne postihnutých bolo prihlásených 31 pretekárov z 10 klubov. Náš klub reprezentovali títo para plavci: Erik BIRKUŠ, Tatiana BLATTNEROVÁ, Vislana IZHOVSKA, Katarína CHUDÁ, Jadranka MARIĆ, Adam RIEČIČIAR a Marek SLOBODA. Doprovod robili rodičia, ktorí boli aj tappermi – Katarína Blattnerová, Irina Izhovska, Vasil Izhovsky, Katarína Chudá, Katarína Marić, Stanislav Riečičiar a Miriam Slobodová. Ďalší doprovod robili Daniela Barbušová ako asistent trénera a tapper, Larisa Jarembáková vo funkcii športového psychológa a fyzioterapeuta, trénerkou a vedúcou výpravy bola Daniela Šipošová. Dobrovoľníkom bol Branislav Blattner.

Erik BIRKUŠ, S8,SB7,SM8 – celkom mal šesť štartov. V disciplínach 50 m v.sp., 100  m v.sp. a 50 m P si zaplával osobné rekordy. V celkovom hodnotení sa umiestnil raz na 4. mieste a päťkrát na 5. mieste. Najvyššie bodové hodnotenie mal v disciplíne 50 m v.sp. – 191 bodov. Tatiana BLATTNEROVÁ, S11,SB11,SM11 – štartovala v siedmych disciplínach. V súčasnosti je v príprave na majstrovstvá sveta v Mexiku. V štyroch disciplínach si zaplávala osobné rekordy a celkovo sa stala sedemkrát majsterkou Slovenska vo svojej vekovej kategórii. V bodovom hodnotení získala zo všetkých zdravotne postihnutých pretekárov najviac bodov v disciplíne 50 m v.sp. a to 639 bodov. Vislana IZHOVSKA, S3,SB2,SM3 – naša nová členka. Na majstrovstvách SR štartovala prvýkrát a získala štyri bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska vo svojej vekovej kategórii. Zaplávala si jeden osobný rekord a to v disciplíne 100 m znak. Najvyššie bodové hodnotenie získala v disciplíne 50 m znak – 243 bodov. Katarína CHUDÁ, S12,SB12,SM12 – mala zo všetkých pretekárov najviac štartov, ale i tak si zaplávala dva osobné rekordy. Štartovala v jedenástich disciplínach a bola jedenásťkrát majsterkou Slovenska vo svojej vekovej kategórii. Pri svojej všestrannosti získala najviac prvých miest zo všetkých pretekárov – jedenásť vo svojej vekovej kategórii. Za čas v disciplíne 50 m znak získala druhé najvyššie bodové hodnotenie zo všetkých štartujúcich – 581 bodov. Jadranka MARIĆ, S9,SB8,SM9 – štartovala v desiatich disciplínach. Štyrikrát sa umiestnila sa na prvom mieste a stala sa štvornásobnou majsterkou Slovenska, šesťkrát bola strieborná vo svojej vekovej kategórii. V bodovom hodnotení sa v celkovom poradí všetkých pretekárov umiestnila na treťom mieste ziskom 468 bodov v disciplíne 50 m v.sp. Adam RIEČIČIAR, S5,SB4,SM5 – štartoval v šiestich disciplínach. Jeho výkon bol poznačený tým, že na pretekoch štartov po dlhšej prestávke, ktorá bola spôsobená zdravotnými problémami, ale i tak si zaplával v disciplíne 50 m osobný rekord. Táto prestávka zo zdravotných problémov sa odzrkadlila i na bodovom hodnotení – 116 bodov v disciplíne 50 m prsia. Na majstrovstvách Slovenska získal jednu bronzovú medailu vo svojej vekovej kategórii. Marek SLOBODA, S11,SB11,SM11 – štartoval v siedmych disciplínach, kde si zaplával tri osobné rekordy. Celkovo sa umiestnil na prvom mieste štyrikrát – stal sa štvornásobným majstrom Slovenska, raz bol strieborný a dvakrát bronzový vo svojej vekovej kategórii. V bodovom hodnotení sa celkovo umiestnil na 4. mieste ziskom 357 bodov v disciplíne 100 m prsia.

Z nášho klubu sa takto stali štyria para plavci – Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić a Marek Sloboda 26-krát majstrami Slovenska. Získali sme sedem strieborných medailí a sedem bronzových medailí – jednu získalAdam Riečičiar.