Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

logo_Nadácia Jáína Korca     logo_mestská časť Petržalka

V dňoch od 9.11.2018 do 11.9.2018 sa konali Majstrovstvá SR hendikepovaných športovcov SPV 2018 a 13. ročník Pohár DELFÍNA pre TPŠ v Nových Zámkoch. Preteky sa konali v 25 m bazéne, ktorých sa zúčastnili dva kluby z ČR a 11 klubov zo SR. Náš klub reprezentovali títo plavci: Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Adam Riečičiar, Marek Sloboda a Tomáš Zajíc. Osobných asistentov tvorili rodičia Marián Birkuš, Katarína Blattnerová (aj tapper), Stanislav Riečičiar, Miriam Slobodová a Milan Sloboda (aj tapperi), Ivanka Zajícová a Tibor Zajíc, Larisa Jarembáková vo funkcii športového psychológa a súčasne aj fyzioterapeuta, Daniela Barbušová vo funkcii asistenta trénera a vedúcou výpravy bola trénerka Daniela Šipošová.

Erik BIRKUŠ, TPŠ – štartoval v 4 disciplínach, v dvoch si zaplával osobné rekordy. Najlepší osobný rekord si zaplával v disciplíne 100 m znak, kde sa zlepšil o 11,88 sek. Bodovo najkvalitnejší výkon zaplával v disciplíne 50 m v.sp. so ziskom 115 bodov. Tatiana BLATTNEROVÁ, ZPŠ štartovala v 7 disciplínach a v troch si zaplávala osobné rekordy. Celkom získala v pohárovej súťaži 12 zlatých medailí, v súťaži M SR taký istý počet. Bodovo najkvalitnejší výkon zaplávala v disciplíne 100 m v.sp. ziskom 688 bodov. Viac bodov nezískal žiaden plavec. Najlepší osobný rekord si zaplávala v disciplíne 400 m v.sp., kde sa zlepšila o 19,87 sek. Katarína CHUDÁ, ZPŠ – štartovala v 10 disciplínach, nepodarilo sa jej zaplávať si ani jeden osobný rekord. Pripravuje sa na monitor. Celkom získala v pohárovej súťaži si vyplávala 11 zlatých medailí, 6 strieborných a dve bronzové miesta. V súťaži M SR si vyplávala 13 zlatých medailí a 7 strieborných. Čo do počtu zisku medailí bola najúspešnejšou plavkyňou. Bodovo najkvalitnejšiu mala disciplínu 50 m znak, kde získala 511 bodov. Adam RIEČIČIAR, TPŠ – štartoval v 6 disciplínach, zaplával si dva osobné rekordy v oboch znakových disciplínach. V disciplíne 100 m znak sa umiestnil na treťom mieste v súťaži M SR. V tejto disciplíne mal aj najvyšší bodový zisk 209 bodov. Na to, že začal študovať na vysokej škole a musí sa prispôsobiť školskému rozvrhu podal spoľahlivé výkony. Marek SLOBODA, ZPŠ – štartoval v 7 disciplínach. Nezaplával si žiaden osobný rekord, najlepšie bodovo ohodnotená bola disciplína 100 m prsia, kde získal 387 bodov. V súťaži o Pohár Delfína si vyplával 4 zlaté medaily a jednu bronzovú medailu. V súťaži M SR si vyplával 7 zlatých medailí. Tomáš ZAJÍC, TPŠ – boli to jeho druhé preteky za náš klub. Štartoval v 4 disciplínach, z toho v troch disciplínach si zaplával osobné rekordy. Najkvalitnejší čas si zaplával v disciplíne 100 m v.sp.  Najviac bodov si vyplával v disciplíne 50 m znak a to 59 bodov.

Spolu naši plavci získali v pohárovej súťaži 29 zlatých medailí, 6 strieborných a 3 bronzové medaily. V súťaži majstrovstiev SR si naši plavci vyplávali 34 zlatých medailí, 7 strieborných a jedno bronzovú.