Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Dňa 6.10.2018 sa konali po dlhom čase preteky v para plávaní v Bratislave – Veľká cena Bratislavy – Česko-slovenský pohár v para plávaní klubov z ČR a SR. Po dlhšej pauze sa konali preteky v Bratislave. Naposledy sa konali preteky v 25 m bazéne v roku 2009 a v 50 m bazéne v roku 2011. Na tohtoročných pretekoch reprezentovali náš klub štyria plavci – Erik BIRKUŠ, Tatiana BLATTNEROVÁ, Adam RIEČIČIAR a Marek SLOBODA so svojimi sprievodmi – rodičmi – Ľudmila Birkušová, Katarína Blattnerová, Helena Riečičiarová, Miriam a Milan Slobodoví, ktorí boli osobnými asistentmi a tappermi, ďalej Daniela Barbušová a trénerka Daniela Šipošová. Ostatní plavci sa z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť. Nečakali sme nejaké veľké výkony, pretože niektorí plavci nemali možnosť trénovať viac ako tri mesiace. Podľa propozícií mohol každý plavec štartovať len v jednom plaveckom spôsobe.

Erik BIRKUŠštartoval v troch disciplínach a zaplával si dva osobné rekordy. V dvojboji skončil 38. mieste bez rozdielu pohlaví. Tatiana BLATTNEROVÁ – štartovala v troch disciplínach. Zaplávala si dva osobné rekordy. V hodnotení súťaže v dvojboji v skupine starší skončila na 3. mieste. V disciplínach jednotlivcov získala dve zlaté medaily a jednu striebornú. Adam RIEČIČIAR tiež štartoval v troch disciplínach a časy mal na úrovni osobných rekordov. V hodnotení súťaže dvojboja skončil v kategórii starší na 27. mieste. Marek SLOBODA štartoval v troch disciplínach. V svojej silnej disciplíne 100 m prsia získal zlatú medailu. Aj on si zaplával dva osobné rekordy. V dvojboji skončil v kategórii starší na 13. mieste.