Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od  24.10. do 25.10.2015 sa konali v Nových Zámkoch plavecké preteky 10.ročník o „Pohár DELFÍNA pre TPŠ“ a Majstrovstiev SR hendikepovaných športovcov SPV. Okrem klubov Harkány DSE z Maďarska, sa pretekov zúčastnili plavci z PK Humenné, ŠKpZP Košice, ŠKP Košice, OZ Usmej sa na mňa Košice, Trenčianskeho plaveckého oddielu, PK Nové Zámky a plavci nášho klubu: Tatiana Blattnerová, Anna Gettlerová, Šimon Holek, Jadranka Marić a Marek Sloboda. Ostatní plavci sa nezúčastnili zo zdravotných dôvodov. Sprievod boli: Miriam Slobodová, tapper a vodička auta, Larisa Jarembáková – športová psychologička, trénerka a vodička auta, Daniela Barbušová – trénerka, Katarína Blattnerová – tapper, Katarína Marić – doprovod vozičkárky a Daniela Šipošová – trénerka a vedúca výpravy.

Dosiahnuté výsledky: Tatiana BLATTNEROVÁS11,SB11,SM11 – sedem štartov, sedem zlatých medailí v súťaži O Pohár delfína pre TPŚ vo svojej vekovej kategórii a sedemkrát v súťaži OPEN majsterkou SR. Zo siedmich štartov si vytvorila šesť osobných rekordov. Anna GETTLEROVÁS8,SB7,SM8– sedem štartov. V súťaži O Pohár delfína pre TPŚ získala dve zlaté medaily, dve strieborné a tri bronzové medaily vo svojej vekovej kategórii. Súčasne obsadila štyri tretia miesta na Majstrovstvách SR. Šimon HOLEK, S9,SB8,SM9 – absolvoval päť štartov a v súťaži O Pohár delfína pre TPŚ získal dve zlaté medaily a jednu bronzovú medailu, jedno štvrté a jedno piate miesto vo svojej vekovej kategórii. V súťaž OPEN na Majstrovstvách SR sa ešte na stupeň víťazov neprebojoval, najlepšie umiestnenie mal na 6. mieste. Jadranka MARIĆ, S10,SB9,SM10 – mala najviac štartov, až desať. V súťaži O Pohár delfína pre TPŚ získala osem zlatých a dve strieborné medaily vo svojej vekovej kategórii. V súťaž OPEN na Majstrovstvách SR obsadila tri prvé a päť druhých miest. Marek SLOBODA, S11,SB11,SM11 – sedem štartov. V súťaži O Pohár delfína pre TPŚ získal dve bronzové medaily, dve štvrté a dve piate miesta vo svojej vekovej kategórii. V súťaži OPEN na Majstrovstvách SR obsadil jedno tretie miesto, tri štvrté a dve piate miesta.

Celkom naši plavci získali v súťaži O Pohár delfína pre TPŚ 18 zlatých medailí, 4 strieborné a 6 bronzových medailí. V pretekoch OPEN na Majstrovstvách SR naši plavci získali 10 titulov majstrov SR, 5 druhých a sedem tretích miest.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????   Šimon na stupni víťazov   náš tím2