Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Dňa 6.11.2016 sa konali vo Viedni v názve správy uvedené preteky. Na tieto preteky dostali pozvánku len plavci z nášho klubu. Akciu s termínom sme vystavili na našej webovej stránke s tým, keby mal niekto záujem na týchto pretekoch štartovať, poslali by sme mu propozície. Pretekov sa zúčastnili plavci z celého Rakúska všetkých postihnutí z 8 klubov, spolu 55 plavcov. Z nášho klubu 5 plavcov: Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić, Adam Riečičiar a Marek Sloboda. Sprievod tvorili rodičia – tepperi Katarína a Branislav Blattnerovci, Miriam a Milan Slobodovci, obaja rodičia Katky Chudej, Katarína Marić, Helena Riečičiarová, Larisa Jarembáková – športový psychológ, Daniela Barbušová, – trénerka a Daniela Šipošová – trénerka a vedúca výpravy.

BLATTNEROVÁ Tatiana, S11,SB11,SM11 – štartovala v siedmych disciplínach, zaplávala si jeden osobný rekord a získala 4 zlaté medaily a tri strieborné medaily. CHUDÁ Katarína, S13,SB13,SM13 – štartovala v ôsmych disciplínach, zaplávala si jeden osobný rekord a získala 1 zlatú medailu a štyri bronzové. MARIĆ Jadranka, S9,SB8,SM9 – štartovala v ôsmych disciplínach, zaplávala si jeden osobný rekord a získala 1 zlatú medailu a štyri bronzové. RIEČIČIAR Adam, S5,SB4,SM5 – štartoval v šiestich disciplínach, zaplával si jeden osobný rekord a získal 3 bronzové medaily. SLOBODA Marek, S11,SB11,SM11 – štartoval v siedmych disciplínach a zaplával si jeden osobný rekord. Získal 3 zlaté medaily, dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

Získali sme spolu 8 zlatých medailí, 10 strieborných a bronzových medailí. V celkovom bodovom ohodnotení sa v kategórii žien umiestnila Tatiana Blattnerová na treťom mieste, keď na prvom mieste bola účastníčka PH v Riu. V seniorskej mužskej kategórii sa na treťom mieste umiestnil Marek Sloboda, keď na prvom mieste bol tiež účastník PH v Riu. V hodnotení TOP 10 bez rozdielu pohlavia sme mali hneď 4 zástupcov. Tatiana Blattnerová skončila na 4. mieste so ziskom 600 bodov, 5. miesto obsadila Jadranka Marić so ziskom 527 bodov, na 6. mieste skončila Chudá Katarína so ziskom 477 a Marek Sloboda skončil na 9. mieste so ziskom 324 bodov.