Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

30. ročník medzinárodných majstrovstiev Nemecka – IDM 2016 sa konal v Berlíne v dňoch od 9.6.2016 do 12.6.2016. Pod záštitou SPV sa z nášho klubu pretekov zúčastnili: Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Adam Riečičiar a Marek Sloboda. Na týchto majstrovstvách mala štartovať aj Tatiana Blattnerová, ale mala úraz ruky, tak sa pretekov nemohla zúčastniť. Ako osobní asistenti boli Katarína Marić a Milan Sloboda, ktorý bol súčasne aj tapperom a vodičom našej časti výpravy. Vo výprave bola ešte trénerka Daniela Šipošová.

Karina PETRIKOVIČOVÁ, S13,SB13,SM13 – štartovala v piatich disciplínach, v ktorých by mala štartovať na paralympijských hrách v Rio de Janeiro 2016, kde bude za plávanie jediná reprezentantka zo SR. Svojimi výsledkami potvrdila správnosť prípravy na paralympiádu, keď si v disciplíne 200 m polohové preteky zaplávala osobný rekord. V ostatných disciplínach sa pohybovala v blízkosti osobných rekordov. V dvoch disciplínach – 100 m motýlik a 200 m polohové preteky, bola náhradníčkou do OPEN finále podľa zisku počtu bodov. V disciplíne 100 m znak sa prebojovala do OPEN Ženy B finále podľa počtu bodov, ale pre bolesti v ramene do neho nakoniec nenastúpila. Vo svojej skupine postihnutia získala v tejto disciplíne bronzovú medailu. Svojimi výsledkami potvrdila oprávnenosť svojej účasti na PH Rio 2016 najvyšším ziskom počtu 706 bodov zo všetkých plavcov výpravy SPV, ktorých bolo na týchto pretekoch celkom osem. Jadranka MARIĆ, S9,SB8,SM9 – štartovala v piatich disciplínach, z toho v štyroch disciplínach si zaplávala osobný rekord, najkvalitnejší na 100 m v.sp. a 400 m v.sp. V bodovom hodnotení získala z výpravy SPV tretí najvyšší počet 466 bodov. Adam RIEČIČIAR, S5,SB4,SM5 – štartoval v piatich disciplínach, kde si v troch disciplínach zaplával osobné rekordy, najkvalitnejší bol v disciplíne 100 m prsia, kde vo svojej skupine postihnutia získal aj bronzovú medailu. Najvyšší počet bodov, ktorý získal v bodovom hodnotení, bolo 209 bodov. Marek SLOBODA, S11,SB11,SM11 – bol na týchto veľkých pretekoch prvýkrát, štartoval v piatich disciplínach, kde si v disciplínach 400 m v.sp. , 100 m prsia a 100 m v.sp. zaplával veľmi kvalitné osobné rekordy. V disciplíne 100 m prsia si ako prvý člen výpravy SPV vyplával na týchto pretekoch účasť v OPEN Jugend B finále, kde skončil na 8. mieste z 10 plavcov. V disciplíne 100 m znak získal striebornú medailu.  Najvyšší počet bodov, ktorý získal v bodovom hodnotení, bolo 293 bodov.