Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

logo Pravda

V dňoch od 17.5.2019 do 19.5.2019 sa konali otvorené M ČR a súčasne aj 2. kolo Česko-slovenského poháru v para plavání 2019 v Brne. Okrem domácich plavcov sa pretekov zúčastnil jeden plavec z Poľska a plavci zo Slovenska. Pretekov sa zúčastnili Katarína CHUDÁ a Tomáš ZAJÍC s nutným doprovodom. Vedúcou výpravy bola trénerka Daniela Šipošová, Daniela Barbušová – asistentka trénera a Peter Chudý, ktorý bol tapperom spolu s trénerkou. Ďalšími členmi výpravy boli rodičia Ivanka a Tibor Zajícoví a športový psychológ Larisa Jarembáková. Z nášho klubu sme mali tohto roku najmenšiu účasť kvôli zdravotným problémom.

Katarína CHUDÁ, S12,SB12,SM12 – štartovala v štyroch disciplínach – 50 m v.sp., 100 m v.sp., 100 m znak a 100 m motýlik. Preteky boli aj testom smerom k majstrovstvám sveta, ktoré sa konajú v tomto roku v Londýne, na ktoré má splnené dva MQS limity  a dva MET limity účasti. Na pretekoch si zlepšila dva osobné rekordy v disciplínach 50 m v.sp. a 100 m znak. Zo štyroch štartov získala dve zlaté medaily a dve strieborné. V dvojboji vekovej kategórie juniorov obsadila celkové 4. miesto so ziskom 959 bodov. V súťaži dvojboja OPEN  z celového počtu 115 štartujúcich obsadila zo slovenských plavcov najlepšie umiestnenie a to na 13. mieste. Svojimi výkonmi potvrdila oprávnenosť štartu na tohtoročným majstrovstvách sveta, pretože je  len juniorka a drží krok so seniormi. Tomáš ZAJÍC, S5, SB4, SM5 – štartoval v štyroch disciplínach – 50 m znak, 50 m prsia, 50 m v.sp. a 100 m v.sp. V troch disciplínach si zaplával osobné rekordy, najkvalitnejší v disciplíne 50 m prsia. V dvojboji vekovej kategórie juniorov obsadil celkové 15. miesto so ziskom 211 bodov. V súťaži dvojboja OPEN  z celového počtu 115 štartujúcich umiestnenie  na peknom 86. mieste.