Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 4.8. do 10.8.2014 sa v holandskom Eindhovene konali ME IPC 2104 v plávaní zdravotne znevýhodnených športovcov. Ešte pred pretekmi prebiehali klasifikácie postihnutí, na ktorej našu najlepšiu plavkyňu, Karinu PETRIKOVIČOVÚ, preklasifikovali zo skupiny S12 do skupiny S13.

V prvý deň majstrovstiev plávala Karina disciplínu 100 m prsia, kde zaplávala lepší čas, ako mala prihlásený o takmer 1,5 sekundy a umiestnila sa vo finále na 6. mieste.  Na druhý deň štartovala vo svojej najsilnejšej disciplíne a to 100 m znak, kde získala svoju prvú medailu z ME a to bronzovú. Za prihláseným časom zaostala len o 0,07 sek. Okrem týchto disciplín štartovala ešte v disciplínach 200 m polohové preteky, 50 m v.sp.,  100 m v.sp. a nesúťažnej disciplíne 100 m motýlik. Celkovo sa umiestnila vo finále na jednom treťom mieste, na dvoch 6. miestach, jednom 7. mieste a jednom 8. mieste. Hoci je preklasifikovali do inej skupiny, nestratila sa v štartovom poli a bojovala, čím sa stala našou najlepšou plavkyňou na ME 2014. Karinka, BLAHOŽELÁME!!!

Druhou našou členkou, ktorá splnila dva limity účasti a to v disciplínach 50 m v.sp. a 100 m v.sp., je Tatiana BLATTNEROVÁ, ktorá už má jedno prvenstvo a to, že je najmladšou účastníčkou tohtoročných ME. Ako najmladšia pretekárka nesklamala, zaplávala si v oboch disciplínach osobné rekordy a v disiplíne 50 m v.sp. dokonca preskočila jednu súperku. Ako ich osobná trénerka bolas nimi Daniela Šipošová, asistentka reprezentačného trénera a osobný asistent Tatiany bola jej mamina Katarína Blattnerová. Obe naše reprezentantky štartovali za zrakovo postihnutých športovcov, kde Tatiana je v skupine S11 (nevidiaci športovci).

Ďalšími účastníkmi zo Slovenska boli telesne postihnutí plavci Viktor Kemény z Nových Zámkov a Patrícia Ščasnárová, naša bývala členka klubu. Vedúcim výpravy bol Tomáš Varga (SPV), ďalšími členmi výpravy boli reprezentačný tréner Ladislav Struhár a fyzioterapeutka Miroslava Marková. Na ME IPC 2014 v plávaní zdravotne znevýhodnených športovcov štartovalo 375 plavcov z 37štátov Európy.