Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Karina PETRIKOVIČOVÁ splnila sedem limitov účasti na PH v Riu 2016. Na základe týchto výsledkov sme ju prihlásili do piatich disciplín – 100 m motýlik, 200 m polohové preteky, 50 m voľný spôsob, 100 m voľný spôsob a 100 m znak. V disciplíne 100 m motýlikboli zlúčené všetky skupiny postihnutia S11 až S13. Zaplávaný čas 1:20,83 predstavuje zaostanie za osobným rekordom o 0:03,45. Táto disciplína nie je jej hlavná disciplína, zaplávaný čas bola daň prvému štartu na PH a veľmi veľkému predsavzatiu zaplávať osobný rekord. V disciplíne 200 m polohové preteky štartovali plavkyne skupiny postihnutia S13. Zaplávaným časom 2:47,24 si vytvorila nový osobný rekord zlepšený o 0:00,38 sek. V disciplíne 50 m voľný spôsob tiež si utvorila nový osobný rekord časom 0:29,92, čo predstavujezlepšenie osobného rekordu o 0:00,26 sek. V Londýne by sa týmto časom umiestnila na 8. mieste vo finále. Táto disciplína bola veľmi náročná, keďže v 76 stotinách sekundy sa umiestnilo 10 plavkýň a v nasledujúcich 93 stotinách sekundy bolo ďalších 6 pretekárok. Neskutočne náročná disciplína! V disciplíne 100 m voľný spôsob boli zlúčené všetky skupiny postihnutia S12 a S13. Zaplávaný čas 1:06,18 predstavuje nový osobný rekord a zaplávaný čas je lepší o 0:01,06!