Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 23.3.2018 do 25.3.2018 organizoval športový klub v Karlových Varoch plavecké preteky, ktoré sa konali v 25 m bazéne v Sokolove. Pretekov sa zúčastnilo 12 domácich klubov a tri kluby zo Slovenska – PK Nové Zámky mali dvoch plavcov, ŠKP Košice tiež dvoch plavcov, náš klub reprezentovalo 7 plavcov: Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Vislana Izhovska, Karina Petrikovičová, Adam Riečičiar a Marek Sloboda. Doprovod a vodičov robili rodičia, Daniela Barbušová bola vo funkcii asistenta trénera a tappera a vedúcou výpravy bola trénerka Daniela Šipošová.

Plávali sa len 50 m úseky vo všetkých plaveckých spôsoboch a polohové preteky 150 m a 200 m. Erik BIRKUŠ – štartoval v troch disciplínach 50 m znak, 50 m prsia a 50 m v.sp. V disciplíne 50 m znak si zaplával osobný rekord. V hodnotenom dvojboji sa vo vekovej kategórii OPEN sa umiestnil na 77. mieste zo 120 štartujúcich so ziskom 224 bodov. Tatiana BLATTNEROVÁ – okrem polohových pretekov a motýlika štartovala vo všetkých ostatných disciplínach. V každej disciplíne sa dostala do finále, kde získala jednu zlatú, jednu striebornú a dve bronzové medaily. Štyrikrát prekonala svoj osobný rekord v každej disciplíne, v ktorej štartovala, na 50 m prsia dvakrát. V hodnotenom dvojboji sa vo vekovej kategórii juniorov sa umiestnila na treťom mieste so ziskom 1 157 bodov z 20 štartujúcich. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnila na 6. mieste zo 120 štartujúcich. Katarína CHUDÁ – štartovala v každej z vypísaných disciplín a v každej sa prebojovala do finále. Celkom mala z našich plavcov najviac štartov, teda 8 štartov. V dvoch disciplínach si zaplávala osobný rekord. Celkom si vyplávala jednu zlatú a jednu bronzovú medailu. V disciplíne 200 m polohové preteky skončila tiež na treťom mieste, ale túto disciplínu medailovo nevyhodnocovali. V hodnotení vekovej kategórie juniorov sa umiestnila na 5. mieste so ziskom 922 bodov. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnila na 8. mieste zo 120 štartujúcich. Vislana IZHOVSKA – štartovala v štyroch disciplínach. V dvoch disciplínach plávala na úrovni osobných rekordov. V hodnotení vekovej kategórie juniorov sa umiestnila na 9. mieste so ziskom 608 bodov. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnila na 22. mieste zo 120 štartujúcich. Karina PETRIKOVIČOVÁ – štartovala v dvoch disciplínach a v oboch sa prebojovala do finále, kde si vyplávala dve medaily. Obi dve boli strieborné. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnila na 5. mieste zo 120 štartujúcich so ziskom 1 165 bodov, najlepšie zo slovenských plavcov. Adam RIEČIČIAR – štartoval v troch disciplínach. V disciplíne 50 m prsia si zaplával osobný rekord, ostatné disciplíny plával na úrovni osobných rekordov. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnil na 41. mieste zo 120 štartujúcich so ziskom 373 bodov. Marek SLOBODA – štartoval v troch disciplínach. V disciplíne 50 m prsia si zaplával osobný rekord, ostatné disciplíny plával na úrovni osobných rekordov. V hodnotení dvojboja OPEN sa umiestnil na 28. mieste zo 120 štartujúcich so ziskom 488 bodov.

DSC_0057   DSC_0116 DSC_0104     Príprava na štart Počas pretekov   Pohoda pred pretekmi Bojová porada   Rozcvička pred štartom Ideme na štart    V call roome