Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V sobotu dňa 21.5.2016 sa v krytej plaváreni v Trenčíne konali plavecké preteky – VC primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže 2016 a 1. Majstrovstvá Slovenska v plávaní mládeže s Downovým syndrómom. Prihlásených bolo 93 plavcov z 30 klubov na Slovensku. Z nášho klubu štartovali Erik Birkuš, Anna Gettlerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić a Marek Sloboda. Ako doprovody boli rodičia a trénerky Daniela Barbušová a Daniela Šipošová.

Erik BIRKUŠ, S8,SB7,SM8 – v súčasnosti sa učí zvládať plavecké spôsoby. Boli to jeho prvé preteky a vyplával si dve strieborné medaily vo svojej vekovej kategórii a skupine postihnutia. Anna GETTLEROVÁ, S8,SB7,SM8 – štartovala v piatich disciplínach, získala tri strieborné a dve bronzové medaily. V dvoch disciplínach si zaplávala osobné rekordy. Šimon HOLEK, S9,SB8,SM9 – boli to jeho prvé preteky v tomto roku. Štartoval v piatich disciplínach a v každej si vytvoril nový osobný rekord. Získal dve zlaté medaily, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Katarína CHUDÁ, S13,SB13,SM13 – boli to jej prvé preteky. Štartovala v šiestich disciplínach a vo svojej vokovej kategórii a skupine postihnutia získala 6 zlatých medailí. Jadranka MARIĆ, S9,SB8,SM9 – štartovala v šiestich disciplínach a vo svojej vekovej kategórii a skupine postihnutia získala 6 zlatých medailí. V štyroch disciplínach si zlepšila osobné rekordy. Marek SLOBODA, S11,SB11,SM11 – štartoval v piatich disciplínach a vo svojej vekovej kategórii a skupine postihnutia získal 5 zlatých medailí. V disciplíne 100 m v.sp. si zaplával osobný rekord.

V celkovom hodnotení o najlepšie bodové výkony sa na prvom mieste umiestnila naša plavkyňa Jadranka Marić so ziskom 549 bodovKatarína Chudá sa umiestnila na veľmi peknom treťom mieste so ziskom 491 bodov a na veľmi peknom piatom mieste sa umiestnil Marek Sloboda so ziskom 271 bodov. Šimon Holek sa umiestnil na peknom 12. mieste v bodovom hodnotení so ziskom 192 bodov, nováčik Erik Birkuš na 18. mieste so ziskom 150 bodov a Anna Gettlerová na 24. mieste so ziskom 125 bodov z celkového počtu 93 pretekárov. V počte zisku medailí sa náš klub umiestnil na prvom mieste so ziskom 30 medailí, klub na druhom mieste získal 17 medailí, klub na treťom mieste získal 15 medailí.