Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 27.3. do 29.3.2015 sa konali medzinárodné plavecké preteky v Karlových Varoch pod názvom XIII. POHÁREK – 1. závod Českého poháru tělesně postižených plavců 2015. Z nášho klubu štartovali nasledovní členovia: Blattnerová Tatiana, Gettlerová Anna, Holek Šimon, Marić Jadranka, Petrikovičová Karina, Riečičiar Adam a Sloboda Marek. Preteky sa konali v 25 m bazéne.

PETRIKOVIČOVÁ KarinaS13,SB13,SM13 – naša najlepšia plavkyňa a slovenská reprezentantka má v súčasnosti splnených päť “A” limitov a dva “B” limity účasti na MS 2015 v Glasgowe. Svoj výkonnostný rast potvrdila aj na týchto pretekoch a v disciplíne 100 m znak ziskom 1 066 bodov a tento výsledok bol vyhlásený ako najlepší ženský výkon. V súťaži dvojboja (najlepšie dva bodové výsledky), ktorý bol bez rozdielu pohlaví a postihnutia (telesne, zrakovo a mentálne postihnutí spolu) sa umiestnila na 2. mieste v kategórii dospelých. Okrem týchto výsledkov si zaplávala osobný rekord na 50 m v.sp. 0:29,80, v disciplíne 100 m prsia si opravila osobný rekord z roku 2008 a časom 1:30,80 ho zlepšila o viac ako 4 sek. a zlepšila si časy aj v disciplínach 400 m v.sp., 100 m M a 200 m PP. Svojimi výkonmi znovu potvrdila rastúcu výkonnosť pred tohtoročnými MS v Glasgowe.

BLATTNEROVÁ Tatiana, S11,SB11,SM11 – naša druhá najlepšia plavkyňa a slovenská reprezentantka má v súčasnosti splnené tri “A” limitov účasti na MS 2015 v Glasgowe. Svoj výkonnostný rast potvrdila aj na týchto pretekoch a v disciplíne 400 m v.sp.  za 7:01,00 výrazne zlepšila čas z Dánska a potvrdila splnenie limitu v tejto disciplíne. Okrem toho si zlepšila ešte ďalšie tri osobné rekordy v disciplínach 100 m Z, 100 m P a 100 m v.sp. V hodnotení kategórii žiakov bez rozdielu pohlaví a postihnutia v súťaži dvojboja sa umiestnila na 2. mieste z 9 pretekárov. Svojimi výkonmi aj Tatiana znovu potvrdila rastúcu výkonnosť pred tohtoročnými MS v Glasgowe.

MARIĆ Jadranka, S10,SB9,SM10 – hoci je po polročnej pauze v tréningu zo zdravotných dôvodov, potvrdila svoj výkonnostný rast a v disciplíne 400 m v.sp. zaplávala osobný rekord. V ostatných disciplínach zaostala len veľmi málo, čo je na vrub aj tohtoročnej chrípkovej situácie. V kategórii juniorov v hodnotenom dvojboji bez rozdielu pohlaví a postihnutia skončila na 4. mieste z 30 pretekárov rozdielom len 17 bodov.

GETTLEROVÁ Anna, S6,SB6,SM6 – dlhšiu dobu mala buď zdravotné problémy alebo školské povinnosti, ale aj tak si zaplávala osobný rekord v disciplíne 100 m P a v disciplíne 400 m v.sp. zaostala za osobným rekordom necelú sekundu. V dvojboji juniorov bez rozdielu pohlaví a postihnutia skončila na 15. mieste z 30, čo je tiež veľmi pekný výsledok.

RIEČIČIAR Adam, S5,SB4,SM5 – je naším najťažšie telesne postihnutým plavcom. Ale to mu nebránilo zaplávať si tri veľmi kvalitné osobné rekordy v disciplíne 50 m Z časom 1:11,60 a umiestnil sa na 5. mieste z 22 pretekárov v bodovom hodnotení a bez rozdielu pohlaví a kde vlani splnil B limit na ME 2014, taktiež zaplával kvalitný osobný rekord aj v disciplíne 50 m a 100 m v.sp., čím potvrdil svoj výkonnostný rast hoci po pretekoch v Dánsku ochorel. V hodnotení kategórii žiakov bez rozdielu pohlaví a postihnutia v súťaži dvojboja sa umiestnil na veľmi peknom 12. mieste z 30 pretekárov.

SLOBODA Marek, S11,SB11,SM11 – hoci preteká len krátko, dosahuje už kvalitné výsledky. Bude potrebné poslať ho na medzinárodnú klasifikáciu, lebo jeho zaplávané časy by mali veľmi dobré umiestnenie v rankovej listine IPC. Štartoval v piatich disciplínach z toho v dvoch si zaplával osobné rekordy. V disciplíne 100 m v.sp. sa zlepšil o viac ako 5 sekún a v disciplíne 400 m v.sp. časom 7:30,70 zaznamenal výrazné zlepšenie. V kategórii juniorov v hodnotenom dvojboji bez rozdielu pohlaví a postihnutia skončil na 12. mieste z 30 pretekárov.

HOLEK Šimon, S9,SB8,SM9 – náš nováčik, začal plávať koncom októbra a už ukázal, že s ním treba v budúcnosti počítať. Boli to jeho prvé preteky a dosiahnuté výsledky sú veľmi kvalitné, lebo neštartoval ako začiatočník a to sa v minulom roku sa ako neplavec zúčastnil Letného športového kempu pre deti mládež na Remate pod názvom „Hľadáme talenty“.  V hodnotení kategórii žiakov bez rozdielu pohlaví a postihnutia v súťaži dvojboja sa umiestnil na 7. mieste z deviatich žiakov. Medzi svojimi súpermi bol najmladším pretekárom. Absolvoval aj klasifikáciu postihnutia, ktorá je platná len ako národná.