Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 5.7.2017 do 10.7.2017 sa konali otvorené majstrovstvá Nemecka v Berlíne, na ktorých sa zúčastnilo 135 klubov z 52 štátov z celého sveta. Pretekov sa zúčastnilo 610 pretekárov, celkom bolo 4 003 štartov. Preteky mali veľmi vysokú úroveň, ktorá sa kvalitou veľmi priblížila svojimi výkonmi majstrovstvám sveta. Slovenskú republiku reprezentovali zástupcovia SPV z dvoch klubov, dvaja plavci z Nových Zámkov s doprovodom, z nášho klubu to boli šiesti plavci: Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Adam Riečičiar a Marek Sloboda a doprovody: Katarína Blattnerová, Katarína Chudá, Helena Riečičiarová, Milan Sloboda a Larisa Jarembáková, športový psychológ. Vedúcou výpravy bola Daniela Šipošová.

Plavci Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Karina Petrikovičová a Marek Sloboda si zaplávali osobné rekordy aspoň v jednej disciplíne. Tatiana Blattnerová ako jediná z výpravy si vyplávala jednu striebornú a jednu bronzovú medailu v svojej skupine postihnutia. V disciplínach 100 m v.sp. a 50 m v.sp. sa dostala do Jugend finále a v dvoch disciplínach bola náhradníčkou do Jugend finále. Dvakrát do Jugend finále bola náhradníčkou i Katarína Chudá, ktorá si zaplávala najviac osobných rekordov.  Plavci Jadranka Marić a Adam Riečičiar si tento raz nezaplávali osobné rekordy, pretože Adam sa dlhodobo pripravoval na maturitu, ale aj tak sa v disciplíne 100 m prsia tesne priblížil k času, ktorý vlani znamenal limit účasti na ME. Jadranka Marić je tesne po chorobe, čo sa podpísalo na jej výsledkoch.