Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

logo_Nadácia Jáína Korca      logo_mestská časť Petržalka

V pondelok 11.6.2018 sa vrátila domov výprava, ktorá sa zúčastnila 32. medzinárodných majstrovstiev Nemecka v para plávaní v Berlíne, ktoré sa konali v dňoch od 7.6.2018 do 10.6.2018. Tieto preteky sa konali hneď ďalší týždeň po pretekoch v Brne. Z nášho klubu to boli plavci Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá a Marek Sloboda. Doprovod tvorili rodičia, ktorí boli súčasne tappermi a osobnými asistentmi – Katarína Blattnerová, Katarína Chudá a Milan Sloboda, ktorý bol aj vodičom. Trénerka musela ostať doma, pretože si na pretekoch v Brne zlomila ruku. Na týchto pretekoch štartovalo 518 pretekárov, uskutočnilo sa 2743 štartov a 119 klubov a NPC z celého sveta. Bola to pre našich plavcov doteraz najúspešnejšia účasť na týchto pretekoch, pretože sme mali každý deň aspoň jednu účasť vo finále a o to sa postarali Tatiana Blattnerová a Katarína Chudá. Spolu získali jednu zlatú, dve strieborné a tri bronzové medaily vo svojich skupinách postihnutia.

Tatiana BLATTNEROVÁ, S11, SB11, SM11 – štartovala v piatich disciplínach a v každej sa prebojovala do Jugend finále. Takýto výsledok v histórii účasti na týchto pretekoch doteraz nezaznamenal žiaden plavec zo SR. Tatiana štartovala v piatich disciplínach a zaplávala v nich spolu šesť osobných rekordov! Získala jednu striebornú a dve bronzové medaily vo svojej skupine postihnutia. Týmto potvrdila, že s ňou treba počítať na ME 2018 v írskom Dubline aj potvrdením splnenia A limitov účasti v piatich disciplínach. Katarína CHUDÁ, S12, SB12, SM12 – z našej výpravy mala najviac štartov – až sedem, z toho sa trikrát prebojovala do Jugend finále. Zaplávala si tri osobné rekordy. Vyplávala si jednu zlatú medailu, jednu striebornú a jednu bronzovú. Preteká za zrakovo postihnutých len krátku dobu a už dokázala svoju oprávnenosť účasti na tohtoročných ME splnením A limitov účasti v šiestich disciplínach. Marek SLOBODA, S11, SB11, SM11 – štartoval v štyroch disciplínach a zaplával si kvalitný osobný rekord v disciplíne 100 m prsia, ktorý v priebehu niekoľkých dní dvakrát zlepšil. Týmto potvrdil svoju účasť na ME 2018 v írskom Dubline, hoci s plávaním začal v pomerne neskoršom veku, ako je to v plávaní zvykom. Svojim časom a výkonnostným rastom potvrdil, že na ME 2018 sa môže prebojovať do finále v tejto disciplíne.

Spolu sme mali 8 finálových účastí, jednu zlatú medailu, dve strieborné a tri bronzové medaily. Spolu mali naši plavci 24 štartov a zaplávali si 10 osobných rekordov. GRATULUJEME VÁM !!!