Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

logo_Nadácia Jáína Korca      logo_mestská časť Petržalka

V dňoch 1.6.2018 a 2.6.2018 sa konali v Brne medzinárodné XXIII. Majstrovstvá ČR v para plávaní, ktorých sa zúčastnilo okrem domácich para plavcov zo 16 klubov, plavcov zo Slovenska i plavci z Rakúska a Chorvátska celkovom počte 135 pretekárov. Naši para plavci: Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Adam Riečičiar a Marek Sloboda boli členmi reprezentácie za SR. Za klub štartovala Vislana Izhovská. Doprovod za SVK tvorili rodičia Katarína Blattnerová Chudá, Katarína Chudá, Stanislav Riečičiar, Miriam Slobodová a Daniela Śipošová. Za klub tvorili doprovod rodičia Marián Birkuš, Katatína Marić, Irina Izhovská, Ruslan Izhovský a v úlohe športového psychológa a asistenta trénera Larisa Jarembáková.

Erik BIRKUŠ, S8, SB7, SM8 – štartoval v 6 disciplínach, keď si utvoril osobné rekordy až v piatich disciplínach. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončil na 73. mieste s počtom bodov 255 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Tatiana BLATTNEROVÁ, S11, SB11, SM11 – štartovala v 6 disciplínach. Nezaplávala si žiaden osobný rekord, lebo štartovala po dlhšej prestávke, bola chorá, ale i tak si vyplávala dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Okrem toho bola v dvojboji vo vekovej kategórii juniorov vyhodnotená na druhom mieste a získala striebornú medailu z celkového počtu 21 štartujúcich juniorov. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na veľmi peknom 4. mieste s počtom bodov 1 126 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Je v príprave na tohtoročné ME v írskom Dubline. Katarína CHUDÁ, 112, SB12, SM12 – štartovala v 6 disciplínach. Zaplávala si jeden osobný rekord. Celokovo si vyplávala jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. V dvojboji vo vekovej kategórii juniorov vyhodnotená na 5. mieste z celkového počtu 21 štartujúcich juniorov. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na veľmi peknom 9. mieste s počtom bodov 943 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Je v príprave na tohtoročné ME v írskom Dubline. Vislana IZHOVSKA, S3, SB3, SM3 – štartovala v 6 disciplínach, kde si vyplávala tri osobné rekordy a jednu bronzovú medailu. Svojimi časmi splnila tri limity účasti na tohto ročné ME, ale zatiaľ nemá slovenské občianstvo, tak tam nemôže štartovať. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na veľmi peknom 20. mieste s počtom bodov 685 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Jadranka MARIĆ, S9, SB8, SM9 – v tomto roku maturovala, ale i tak si zaplávala jeden osobný rekord. Štartovala v 5 disciplínach a vyplávala si jednu zlatú medailu. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na veľmi peknom 17. mieste s počtom bodov 752 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Karina PETRIKOVIČOVÁ, S13, SB13, SM13 – štartovala len v dvoch disciplínach, lebo mala zdravotné problémy. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na veľmi peknom 6. mieste s počtom bodov 1 106 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Je v príprave na tohtoročné ME v írskom Dubline. Adam RIEČIČIAR, S5, SB4, SM5 – štartoval v 6 disciplínach, časmi sa pohyboval okolo osobných rekordov. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na 54. mieste s počtom bodov 389 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov. Marek SLOBODA, S11, SB11, SM11 – štartoval v 6 disciplínach, v disciplínach 100 m prsia a 100 m znak si zaplával hodnotné osobné rekordy v rámci prípravy na ME v írskom Dubline. Celkom si zaplával tri osobné rekordy. V hodnotení dvojboja v kategórii OPEN skončila na 23. mieste s počtom bodov 616 z celkového počtu 135 štartujúcich pretekárov.

Para plavci z nášho klubu vyplávali celkom 5 zlatých, 5 strieborných a 3 bronzové medaily.