Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 65.6. do 8.6.2014 sa v maďarskom Egeri konali Otvorené majstrovstvá Maďarska v plávaní IPC 2014. Z nášho klubu sa pretekov zúčastnili títo plavci: Tatiana Blattnerová, Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Anna Gettlerová, Radomír Pacák, Marek Sloboda a Martin Batka. Ako nutný doprovod boli Martina Batková, Katarína Marić, Katarína Blattnerová, Miriam Slobodová, Svätopluk Pacák, Martin Mozoláni, športový psychológ Larisa Jarembáková, trénerky Daniela Barbušová a Daniela Šipošová. 

Boli to posledné preteky, na ktorých bolo možné splniť limity účasti na ME 2104, ktoré sa budú konať v auguste v holandskom Eindhovene. Naše plavkyne, Karina Petrikovičová, Jadranka Marić a Tatiana Blattnerová, potvrdili svoju výkonnosť pred ME 2014. Ale milo prekvapili aj ostatní plavci, keď si všetci zaplávali znovu kvalitné osobné rekordy aspoň v jednej disciplíne – Anna Gettlerová, Radomír Pacák, Martin Batka a Marek Sloboda. Výrazné zlepšenie urobili Marek Sloboda a najmladší Martin Batka v disciplíne 100 m znak. Nestratila sa ani Anna Gettlerová, ktorá štartovala po dlhej chorobe. Všetci účastníci Otvorených majstrovstiev Maďarska získali aspoň jednu medailu.

DSC07085  DSC07135

DSC07105  DSC03522