Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 30.5. do 1.6.2014 sa v Brne konali otvorené XIX. Mistrovství České republiky 2014 v plávaní. Za náš klub sa pretekov zúčastnili títo plavci: Tatiana Blattnerová, Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Radomír Pacák, Marek Sloboda a Martin Batka. Ako nutný doprovod boli Martina Batková – vodič, Miriam Slobodová, Svätopluk Pacák – vodič, trénerky Barbušová a Šipošová, ktorá bola súčasne aj vodičom. Ako samoplatca bol ešte Milan Sloboda, ktorý bol aj vodičom.

Získali sme trikrát prvé miesto – Karina Petrikovičová, šesťkrát druhé miesto, o ktoré sa postarali Karina Petrikovičová trikrát a Jadranka Marić tiež trikrát. V poli štartujúcich sa nestratili ani ďalší plavci Ako Tatiana Blattnerová, ktorá zaplávala časy na úrovni 700 bodov a viac, čo je už výborná európska úroveň. Kvalitné osobné rekordy si zaplával aj Radomír Pacák. Prvýkrát štartovali na pretekoch v 50 m bazéne Marek Sloboda a Martin Batka, ktorý bol najmladším účastníkom majstrovstiev. Ich  zaplávané časy znamenali umiestnenie v strede výsledkovej listiny. Karina Petrikovičová a Jadranka Marić boli ocenené aj medzi troma najlepšími plavcami v kategóriách muži-ženy a juniori-juniorky.

Za veľkú poctu považujeme gesto usporiadateľov, keď na diplom dali fotografiu  Jadranky Marić ako pláva motýlika.

 MCR_2014_Banner-web   tím PK DOLPHINS