Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

V dňoch od 2.6.2017 do 4.6.2017 sa konali otvorených XXII. Majstrovstiev ČR v plávaní telesne postihnutých v Brne, ktorých sa zúčastnili para plavci z Rakúska, Ruska, Slovenska a domáci pretekári. Slovensko reprezentovali z nášho klubu para plavci Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá, Jadranka Marić, Karina Petrikovičová, Adam Riečičiar a Marek Sloboda, doprovod – asistenti a tapperi – tvorili pp. Daniela Barbušová, Katarína Blattnerová, Katarína Chudá, Katarína Marić, Stanislav Riečičiar, pp. Larisa Jarembáková – športový psychológ a fyzioterapet a Daniela Šipošová vo funkcii trénera.

BIRKUŠ Erik,1999, S8,SB7,SM8 – je absolventom Letného kempy Hľadáme talenty a plávať sa naučil pred rokom a pol. Toto boli jeho prvé veľké medzinárodné preteky. Štartoval v piatich disciplínach a vytvoril si východiskové osobné rekordy, pretože prvýkrát pretekal v 50 m bazéne. Najlepšie umiestnenie mal na 24. – 25. mieste v disciplíne 100 m v.sp. V hodnotení dvojboja vo vekovej kategórii juniorov skončil na 17. mieste z počtu 20 pretekárov. V hodnotení dvojboja OPEN skončil na 72. mieste zo 117 pretekárov. BLATTNEROVÁ Tatiana, 2002, S11,SB11,SM11 – štartovala v piatich disciplínach, kde získala jednu zlatú medailu, jednu striebornú a tri bronzové medaily. Svojimi výkonmi potvrdila svoju nomináciu na tohtoročné majstrovstvá sveta v Mexiku. V hodnotení dvojboja bez rozdielu pohlaví vo vekovej kategórii juniorov skončila na treťom mieste z 20 pretekárov. V hodnotení dvojboja OPEN skončil na 9. mieste zo 117 pretekárov, čo bolo druhé najlepšie umiestnenie slovenského para plavca. CHUDÁ Katarína, 2003, S13,SB13,SM13 – preteká len od mája minulého roka a už dokazuje, že s ňou treba v budúcnosti vážne počítať. Prihlásená bola do šiestich disciplín, ale z poslednej disciplíny 400 m v.sp. sme ju odhlásili. Z piatich štartov si zaplávala štyri osobné rekordy a získala jednu bronzovú medailu a umiestnila sa na jednom 4. mieste. V disciplíne 200 m PP bola pre zlú obrátku diskvalifikovaná. V hodnotenom dvojboji sa vo vekovej kategórii žiakov umiestnila na veľmi peknom druhom mieste z 11. pretekárov. V hodnotení dvojboja OPEN bez rozdielu pohlaví skončila na 19. mieste zo 117 pretekárov, čo bolo tretie najlepšie umiestnenie slovenského para plavca. MARIĆ Jadranka, 1998, S9,SB8,SM9 – štartovala v piatich disciplínach a získala jednu bronzovú medailu, druhé najlepšie umiestnenie bolo 5. miesto v disciplíne 100 m znak. V hodnotení dvojboja OPEN bez rozdielu pohlaví sa umiestnila na 23. mieste zo 117 pretekárov, čo bolo štvrté najlepšie umiestnenie slovenského reprezentanta. PETRIKOVIČOVÁ Karina, 1993, S13,SB13,SM13 – štartovala v piatich disciplínach. Svojimi výkonmi potvrdila svoju nomináciu na MS do Mexika splnením ďalšieho “A” limitu účasti v disciplíne 400 m v.sp. Získala jednu zlatú a jednu striebornú medailu a umiestnila sa dvakrát na 4. mieste. V jej hlavnej disciplíne ju diskvalifikovali pre použitie tappera, pretože vlajky farebne splývali s plafónom a ona ich preto nevidela. Svojimi výkonmi potvrdila svoju nomináciu na tohtoročné majstrovstvá sveta v Mexiku. V hodnotení dvojboja OPEN bez rozdielu pohlaví sa umiestnila na 7. mieste zo 117 pretekárov, čo bolo najlepšie umiestnenie slovenského para plavca na týchto pretekoch. RIEČIČIAR Adam, 1994, S5,SB4,SM5 – štartoval v piatich disciplínach. Za osobnými rekordmi zaostal, pretože mal výpadok tréningoch najprv zo zdravotných dôvodov a potom v kvôli príprave na maturitné skúšky, ktoré úspešne zložil koncom mája. Najlepšie sa umiestnil v disciplíne 100 m prsia, kde sa umiestnil na 13. mieste. V hodnotení dvojboja OPEN bez rozdielu pohlaví sa umiestnil na 64. mieste zo 117 pretekárov. SLOBODA Marek, 1999, S11,SB11,SM11 – štartoval v piatich disciplínach. V disciplíne 50 m v.sp. zaostal za osobným rekordom 6 stotín sekundy. Najlepšie umiestnenie dosiahol v disciplíne 100 m prsia, kde sa umiestnil na 5. mieste. V hodnotení dvojboja bez rozdielu pohlaví vo vekovej kategórii juniorov skončil na 11. mieste z 20 pretekárov. V hodnotení dvojboja OPEN bez rozdielu pohlaví skončil na 37. mieste zo 117 pretekárov.

Naši para plavci získali celkom 2 zlaté medaily, 2 strieborné a 5 bronzových medailí, v dvojboji vo vekovej kategórii sme mali druhé miesto, v kategórii juniorov nám patrilo tretie miesto. V súťaži OPEN sme v prvej desiatke mali dvoch zástupcov. Reprezentantky, Karina Petrikovičová a Tatiana Blattnerová, ktoré sú v príprave na MS do Mexika, potvrdili svoju výkonnosť, ale nesklamali ani ostatní naši para plavci. Výsledky a foto:

https://www.facebook.com/409905335708379/photos/?tab=album&album_id=1069287326436840

DSC00955   DSC00995

18920394   DSC00969

DSC00948   DSC00940

DSC00904   ???????????????????????????????

DSC00897   ???????????????????????????????