Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Logotyp_horizontal_1   logo_Nadácia Jáína Korca   logo Pravda

V dňoch od 28.11.2019 sa konali medzinárodné plavecké preteky PARA SWIMMING CUP PRAGUE 2019 v bazéne Aquacentrum Šutka. Pretekov sa zúčastnili pretekári z Belgicka, Kazachtanu, Rakúska, Rumunska, Ruska, Talianska, Slovenska a domáci pretekári. Celkom to bolo  25 klubov, 150 pretekárov a absolvovalo sa 550 individuálnych štartov. Z nášho klubu to boli títo plavci: Erik Birkuš, Tatiana Blattnerová, Katarína Chudá a Tomáš Zajíc. Doprovody tvorili rodičia, Daniela Barbušová a Daniela Šipošová – trénerka a vedúca výpravy.

Tatiana BLATTNEROVÁ na týchto pretekoch štartovala v štyroch disciplínach a získala dve zlaté a dve strieborné medaily. V celkovom hodnotení v juniorskej kategórii bez rozdielu pohlaví obsadila 3. miesto a bronzovú medailu so ziskom 1316 bodov. V súťaži OPEN seniorov skončila na peknom 4. mieste. Katarína CHUDÁ tiež štartovala v štyroch disciplínach a získala jednu striebornú a jednu bronzovú medailu napriek zdravotným problémom. V celkovom hodnotení v juniorskej kategórii bez rozdielu pohlaví obsadila 5. miesto a bronzovú medailu so ziskom 935 bodov. V súťaži OPEN seniorov skončila na peknom 14. mieste. Erik BIRKUŠ tiež na týchto pretekoch štartoval v štyroch disciplínach. V súťaži OPEN seniorov skončil na peknom 96. mieste so ziskom 252 bodov. Tomáš ZAJÍC taktiež štartoval v štyroch disciplínach, keď v disciplíne 100 m prsia si zaplával kvalitný osobný rekord. V celkovom hodnotení v juniorskej kategórii bez rozdielu pohlaví obsadil 19. miesto so ziskom 241 bodov.