Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Zúčastnilo sa ich 64 para plavcov zo Slovenska a Českej republiky. Štartovali i tri para plavkyne z nášho klubu a to Tatiana BLATTNEROVÁ – jediná účastníčka v para plávaní na tohtoročných paralympijských hrách v Tokiu zo Slovenska, Katarína CHUDÁ a do pretekárskeho bazéna sa po prestávke vrátila i naša úspešná reprezentantka v tomto športe – Karina PETRIKOVIČOVÁ. Všetky tri dievčatá sú zrakovo postihnuté.

Dievčatá vzorne reprezentovali náš Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov DOLPHINS a získali:

Tatiana BLATTNEROVÁ – štyri štarty – štyri zlaté medaily zlatá medaila i v dvojboji žien so ziskom 1 321 bodov. Je to vysoký bodový zisk, i v súťaži OPEN by skončila na výbornom 2. mieste.

Katarína CHUDÁ – tri štarty – jedna zlatá medaila, jedno štvrté a jedno piate miesto. V dvojboji žien skončila na veľmi peknom 5 mieste, v súťaži juniorov OPEN skončila na veľmi peknom 2. mieste so ziskom 912 bodov.

Karina PETRIKOVIČOVÁ – štyri štarty – jedna zlatá medaila, jedna strieborná a jedna bronzová. K tomu ešte jedno štvrté miesto. V dvojboji žien so ziskom 1 000 bodov. A to po dvojročnej prestávke.

Spolu získali naše dievčatá 6 zlatých medailí, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. K tomu ešte pridali dve štvrté a jedno piate miesto.

Dobrý štart k budúcoročným majstrovstvám sveta, ktoré sa budú konať v dňoch od 12.6. do 18.6.2022 na Madeire.