Plavecký klub telesne a zrakovo postihnutých športovcov

Logotyp_horizontal_1         logo_Nadácia Jáína Korca   dve-percenta-pravda-150x35

Dňa 12.10.2019 sa konali v Trenčíne plavecké preteky VC primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže a 3. M-SR v para plávaní mládeže s Downovým syndrónom. Z nášho klubu sa pretekov zúčastnili para plavci: Erik Birkuš, Viktória Majerčáková a Tomáš Zajíc. Doprovod robili rodičia plavcov – Marián Birkuš, Miriam Majerčáková, Ivanka Zajícová a Tibor Zajíc. Vodičom jedného auta bol Peter Durec. Vo výprave bola ešte Daniela Barbušová a Daniela Šipošová bola vedúca výpravy.

Birkuš Erik, S8,SB7,SM8 – štartoval v štyroch disciplínach. V disciplínach 50 m prsia a 100 m prsia si utvoril nové OR na 25 m bazéne. Celkom si vyplával jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Majerčáková Viktória, S12,SB12,SM12 – nová členka, plávať začala len v septembri. Boli to jej prvé preteky a získala dve zlaté medaily a pohár pre najmladšieho účastníka pretekov v dievčenskej kategórii. Zajíc Tomáš, S5,SB4,SM5 – štartoval v štyroch disciplínach, z toho si v troch utvoril nové OR. V disciplíne 100 m prsia získal striebornú medailu a v disciplíne 50 m znak tiež striebornú medailu.